Każda firma dąży do tego, aby stać się konkurencyjną i postawić na rozwój technologiczny. Związane jest to oczywiście ze sporymi inwestycjami, dlatego w niektórych przypadkach przedsiębiorcy muszą zdecydować się na zewnętrzne finansowanie. Dzięki temu mogą się utrzymać na rynku oraz wzmocnić swoją pozycję.

Czasami dostęp do środków własnych jest mocno ograniczony, więc pomoc płynąca z zewnątrz może okazać się jedynym ratunkiem. Jednym z rodzajów finansowania zewnętrznego są firmowe pożyczki online.

Pożyczki dla firm – jak to wygląda w praktyce?

Wyszukiwanie zewnętrznego finansowania nie musi być trudne, choć warto się w to oczywiście odpowiednio zaangażować. Przedsiębiorcy mają do wyboru zróżnicowane możliwości, m.in. kredyty, leasingi, ale też pożyczki online. Na rynku dostępne są m.in. pożyczki leasingowe, które są dostępne np. poprzez usługę SimplyLoan. Podmiotem jest w tym przypadku firma leasingowa (w SimplyLoan jest to Siemens Finance).

Taka forma wsparcia finansowego może być wykorzystana np. na zakup środków trwałych, które są potrzebne do prowadzenia wybranej działalności gospodarczej. Co ważniejsze takie pożyczki nie mogą być przeznaczone na dowolne cele. Przy ostatecznym wyborze należy kierować się doświadczeniem firmy, która udziela tego typu pożyczek.

Pożyczki firmowe online – kilka najważniejszych zalet

Pożyczki firmowe online niosą za sobą wiele różnych zalet. Przede wszystkim chodzi tutaj o:

  1. ogromną wygodę, ponieważ zaciąga się ją bez wychodzenia z domu,

  2. szybkość w jej uzyskaniu, gdyż załatwia się minimum formalności, a cały proces nie jest zbyt długotrwały.

  3. Przedsiębiorcy nie muszą przedstawiać w tym przypadku szeregu różnych dokumentów, które w większości są po prostu zbędne. Na decyzję czeka się krótko i zazwyczaj jest ona pozytywna. W SimplyLoan decyzja przekazywana jest automatycznie, trwa to maksimum kwadrans.

Ogromnym atutem takich pożyczek jest ich elastyczność, ponieważ zainteresowani mogą ubiegać się o zaciągnięcie pożyczki od tysiąca do 500 tysięcy złotych. Wszystko zależy od potrzeb konkretnych firm. Spłata może być rozłożona na komfortowy okres czasu (od 6 do 84 miesięcy). Pożyczka z pewnością pozwoli klientom na pokrycie wszelkich inwestycji, wliczając w to 8-procentowy VAT. W przypadku zaciągania takich pożyczek można mówić również o wielu korzyściach podatkowych. Rata będzie zwolniona z podatku VAT, a więc miesięczne zobowiązania przedsiębiorcy będą znacznie niższe, niż w przypadku leasingu operacyjnego.

Warto wziąć to pod uwagę przy podejmowaniu ostatecznej decyzji. Pożyczka z tej kategorii może być bez problemów wykorzystany podczas ubiegania się o dotacje pochodzące z UE. Dotacja może stanowić zabezpieczenie konkretnej pożyczki, nie ma w tym zakresie żadnych przeszkód.

Pożyczki firmowe online – w czym tkwi ich sekret?

Pożyczka leasingowa dla firm w wersji online związana jest z wieloma korzyściami. Widać to na przykładzie SimplyLoan. To jedna z najnowocześniejszych platform na rynku finansowym. Cały proces zaciągania zobowiązania finansowego rozpoczyna się od wyboru konkretnego produktu. Wszystkie sprawy załatwia się na intuicyjnej platformie.

Klienci mają do dyspozycji specjalny kalkulator, który pomoże im obliczyć całkowity koszt pożyczki oraz wysokość raty i kwotę kapitału początkowego. Istotną informacją dla większości zainteresowanych jest oczywiście to, iż pożyczkę można zaciągnąć bez wkładu własnego. Trzeba jednak potwierdzić swoją tożsamość (przy pomocy przelewu weryfikacyjnego o wartości jednej złotówki). Następnie generowana jest decyzja, a w przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku, umowę podpisuje się na platformie Autenti. Cały proces nie powinien przekroczyć 20 minut.

https://new.siemens.com/pl/pl/produkty/finansowanie/blog/pozyczka-online-dla-firm.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj