Posiadanie konta w banku to w dzisiejszych czasach niemal konieczność, bez której nie jesteśmy już w stanie załatwić wielu spraw. Często okazuje się niezbędne do zrobienia podstawowych zakupów, czy też zarejestrowania się w niektórych portalach. Banki zalewają nas ofertami kont osobistych przekonując do wybrania właśnie ich produktu. Jak jednak nie zginąć w gąszczu ofert i wybrać konto osobiste idealnie dopasowane do naszych potrzeb?

Przede wszystkim doczytajmy umowę i zwróćmy uwagę na ukryte w jej treści wszelkie opłaty dodatkowe. Zazwyczaj są to: koszty  za prowadzenie konta, czy wydanie duplikatu karty bankomatowej, opłaty za przelewy internetowe i wiele innych. Musimy oszacować, jaki będzie w rzeczywistości miesięczny koszt prowadzenie konta właśnie w tym banku. Jeśli robimy wiele przelewów, za które każdorazowo pobierana jest opłata, w skali miesiąca może uzbierać się pokaźna sumka.

Bywa często, że bank zobowiązuje nas w umowie do aktywnego korzystania z konta przez dłuższy czas. Zazwyczaj tak bywa w przypadku, gdy bank oferuje nam funkcję zwrotu pieniędzy albo wypłatę bonusu w innej formie. W treści regulaminu przeczytamy wówczas, iż zerwanie umowy z bankiem przed wskazaną datą wiąże się z obowiązkiem zwrotu otrzymanych bonusów.

Należy zatem dokładnie przeczytać umowę oraz załączony do niej regulamin. Często skupiamy się jedynie na warunkach promocji nie zwracając uwagi na to, co jest napisane drobnym druczkiem. Banki z reguły wymuszają na klientach utrzymanie konta otwartego przez okres minimum 12 lub 24 miesięcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj