Termin REGON może być definiowany na kilka sposobów. Najczęściej znajdujemy informację mówiącą o tym, że jest od skrótem pojęcia Rejestr Gospodarki Narodowej, choć termin ten można rozwijać także jako skrót od pojęcia Krajowy Rejestr Urzędowy Podmiotów Gospodarki Narodowej. Sam rejestr jest prowadzony przez Główny Urząd Statystyczny. Numer REGON składa się z dziewięciu cyfr i jest unikatowy. Posiadając go jesteśmy w stanie dowiedzieć się naprawdę wiele o każdej firmie znajdującej się w centrum naszego zainteresowania bez względu na to, czy jest to nasz przyszły partner handlowy, czy zleceniobiorca.

Gdy chcemy wyszukać osobę fizyczną lub spółkę cywilną

Posiadając numer REGON firmy, która nas interesuje, dobrze jest też uzyskać informację na temat charakteru jej działalności. Jeśli jest to spółka cywilna lub prowadząca działalność gospodarczą osoba fizyczna, najlepszą opcją wydaje się wpisanie numeru do wyszukiwarki, którą znajdziemy na stronie Głównego Urzędu Statystycznego. Pozwoli to nam zdobyć informacje na temat: nazwy prowadzonej działalności, daty jej rozpoczęcia (i ewentualnego zawieszenia lub zakończenia), a także o adresach i numerach PKD.

Gdy chcemy wyszukać inne rodzaje spółek

Gdy przedmiotem naszego zainteresowania jest spółka z.o.o. lub innego rodzaju, bardziej pomocna okaże się wyszukiwarka KRS (Krajowego Rejestru Sądowego). Pozwoli nam ona na dostęp do elektronicznego odpisu z Krajowego Rejestru Handlowego, co z kolei da nam informacje na temat danych adresowych takiej firmy, charakterystycznych dla niej numerów PKD, a także do informacji o właścicielach i kapitale takiego podmiotu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj