Bez względu na to, czy właśnie zaproponowano nam ciekawą ofertę współpracy, czy też możliwość dokonania zakupu w przystępnej cenie, powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że w cenie jest ostrożność. Nasz przyszły partner może okazać się firmą godną polecenia, z którą będziemy współpracować przez lata. Może być jednak również oszustem, który poszukuje naiwnych. Jeśli zależy nam na ochronie przed taką ewentualnością, powinniśmy zainteresować się jego weryfikacją. Nie jest to trudne, stąd też czasem jedyną informacją, jaka jest nam niezbędna, okazuje się być numer NIP.

Pomocne CEIDG

Najbardziej obszerną bazą firm wydaje się Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej znana też jako CEIDG. Korzystanie z niej jest możliwe bez konieczności wychodzenia z domu, jeśli zaś mamy informacje na temat numeru NIP firmy, którą chcemy sprawdzić, możemy liczyć na to, że wyszukiwanie nie tylko zostanie przeprowadzone szybko, ale i charakteryzować się będzie dużą skutecznością.

CEIDG poinformuje nas zarówno o dacie rozpoczęcia działalności przez firmę, jak i o jej adresie. Da nam też informację na temat jej statusu, adresu e-mail (o ile nie został on zastrzeżony), a także o rodzajach działalności gospodarczej. Jest on pomocny także wtedy, gdy interesują nas dane pełnomocników, a także informacje na temat spółek cywilnych, których wspólnikiem jest firma, która budzi nasze zaciekawienie.

Inne źródła informacji

Jeśli firma, która nas interesuje, jest spółką prawa handlowego, pomocny może okazać się także Krajowy Rejestr Sądowy znany jako KRS. Ciekawą wyszukiwarkę, pozwalającą na identyfikację firmy na podstawie NIP-u posiada także Główny Urząd Statystyczny (GUS).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj