Jak wybrać dobry młot udarowy?

Dobry młot udarowy to bardzo wszechstronne narzędzie, które dzięki zastosowaniu odpowiedniego osprzętu umożliwia realizację różnorodnych zadań. Właściwości młota udarowego zależą przede wszystkim od rozmiaru urządzenia, mocy i zakresu regulacji ustawień roboczych. Młot udarowy dobiera się od zakresu realizowanych prac.

Do realizacji lekkich zadań, do których już nie wystarcza zwykła wiertarka z udarem, warto kupić młot udarowy w sklepie IsTools.pl z uchwytem na narzędzia SDS-PLUS. To rodzaj uchwytu montażowego na szybko-złącze, jest stosowany na elektronarzędziach z udarem o wadze do około 5 kg. Mocniejsze młoty udarowe z uchwytem SDS-MAX to rozwiązanie dla profesjonalistów, którzy realizują różnorodne intensywne prace rozbiórkowe i montażowe. Uchwyt SDS-MAX to rozwiązanie charakterystyczne dla cięższych profesjonalnych urządzeń tego typu. Zastanawiając się nad wyborem właściwego urządzenia, warto rozważyć zakup młota udarowego z zasilaniem bateryjnym. To doskonałe rozwiązanie do realizacji zadań w miejscach o ograniczonym dostępie do prądu sieciowego.

Lekkie i ciężkie młoty udarowe, co wybrać?

Wybór dobrego młota udarowego może przysporzyć wielu pytań. Szczególnie w przypadku młotów udarowych o wadze około 5kg. W przypadku urządzeń 5 kilowych można wybierać pomiędzy młotami udarowymi z uchwytem SDS-PLUS, a jednocześnie w podobnym przedziale cenowym dostępne są już mocne i wydajne młoty na osprzęt z szybko-złączem SDS-MAX.

Młot udarowy do 5 kg z uchwytem SDS-PLUS

Zastanawiając się nad wyborem urządzenia, warto porównać podstawowe parametry użytkowe. Dla przykładu solidny lekki młot udarowy na osprzęt SDS-PLUS o wadze 4,7 kg pozwala na wiercenie w twardym betonie otworów o średnicy do 28 [mm], w drewnie do 30 [mm], a metalach, w tym w stali 13 [mm]. Takie urządzenia może kuć z częstotliwością do 5000 uderzeń na minutę. To więcej niż przyzwoite parametry, które spokojnie zabezpieczają potrzeby większości majsterkowiczów i wielu profesjoanlnych wykonawców.

Młot udarowy od 5 kg z uchwytem SDS-MAX

Cięższe i mocniejsze urządzenia pozwalają na jeszcze więcej. Różnice dobrze obrazują dane techniczne młota udarowego o wadze około 10 kg z szybko-złączem SDS-MAX. W przypadku takiego narzędzia w betonie można wiercić otwory o średnicy do 45 [mm], w drewnie, tworzywach sztucznych i niektórych metalach do 150 [mm]. Młot udarowy o wadze 10 kg może pracować z częstotliwością do blisko 3000 uderzeń na minutę.

Zasilanie z sieci czy akumulatorowe?

Wybierając młot udarowy, trzeba przeanalizować typowy schemat realizowanych prac. Jeżeli urządzenie pracuje zazwyczaj w trybie ciągłym w miejscach z dostępem do sieci elektrycznej, zasilanie sieciowe będzie dobrym rozwiązaniem. Jednak w przypadku zadań realizowanych w różnych lokalizacjach, także na zewnątrz bez dostępu do sieciowego prądu elektrycznego lepiej wybrać młot udarowy z wydajnym zasilaniem akumulatorowym. Nowoczesne młoty udarowe na akumulator oferują parametry techniczne takie jak elektronarzędzia zasilane z sieci. Ich zaletą jest mobilność i większy komfort w trakcie realizacji wielu powtarzalnych zadań. Praca młotem udarowym na akumulator jest bezpieczniejsza i wygodniejsza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj