Podstawą dobrego, skutecznego zabezpieczenia paczki jest dobór odpowiedniego opakowania zewnętrznego. Niezależnie do wysyłamy, chcemy bowiem, aby dotarło w nienaruszonym stanie. Najpowszechniejszym wyborem jest mocny karton, który pozwala umieścić wiele elementów w jednym opakowaniu i stanowi często pierwszą warstwę ochronną.

Poznaj możliwości pakowania:

  • Owijanie – zabezpiecza powierzchnie pakowanego przedmiotu przed zarysowaniem i kurzem.
  • Wypełnianie – wypełnia puste przestrzenie w paczce, co chroni przed przemieszczaniem się produktów wewnątrz
  • Blokowanie – utrzymuje produkty ciężkie w stałej pozycji i dodatkowo zapewnia odstęp od brzegu opakowania.
  • Amortyzowanie – chroni przed wstrząsami i uszkodzeniem w czasie transportu.
  • Przekładanie – oddzielenie produktów od siebie za pomocą papieru pergaminowego, chroni przed zarysowaniem powierzchni i potłuczeniem.
  • Zwijanie – za pomocą folii stretch, czy nawet papieru pakowego, zabezpiecza elementy.

Dobierz odpowiednią formę zabezpieczenia

Zawsze należy dobierać rozwiązanie odpowiednie do produktu. Jeżeli jest to pudełko, powinno być ono również przemyślanie wybrane. Nie może być zbyt dużych rozmiarów, wtedy trudniej będzie wypełnić całą przestrzeń i unieruchomić produkt, jednocześnie nie powinien być zbyt mały, ponieważ często powoduje to samoistnie pęknięcia na krawędzi. Przed wysyłką najlepiej upewnić się, czy karton nie uległ uszkodzeniu i nie naraża towaru na uszczerbek.

Dobre opakowanie sprawia, że towarom zamkniętym wewnątrz nie grozi przypadkowe uszkodzenie spowodowane wstrząsami podczas transportu, czy też innymi czynnikami zewnętrznymi.

Pamiętaj!

Pierwszym co widzi Twój klient jest opakowanie! Dlatego warto postawiać na takie o estetycznym wyglądzie, aby zrobić dobre pierwsze wrażenie. Postaw zarówno na wygląd jak i funkcjonalność. Wybierz wypełniacze, najbardziej dopasowane do Twoich przesyłek. W naszej ofercie znajdziesz zarówno wypełniacze papierowe, czy poduszki powietrzne, ale i te bardziej ekologiczne jak skropak, czy flopak.


Sprawdź także: https://www.benefix.com.pl/koszty-uzyskania-przychodu-przy-dzialalnosci-gospodarczej/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj