Każdy z nas korzysta z usług telefonii komórkowych, dostawców sygnału internetowego czy zwykłej kablówki. To korzystanie opiera się na podstawie umowy, którą zawieramy z dostawcą danej usługi. Większość umów tego typu jest tak skonstruowanych, że zawierane są na czas nieokreślony a jedynie przez oznaczony czas obowiązują nas promocyjne warunki (np. niższa miesięczna opłata). Co zrobić jednak, gdy nie chcemy już korzystać z usług danej firmy czy też chcemy zrezygnować z konkretnej usługi?

W potocznym języku często mówimy, że rezygnujemy z umowy. Wspomniana rezygnacja to nic innego jak wypowiedzenie umowy, czyli jednostronna czynność prawna której skutkiem jest rozwiązania umowy. Mówiąc wprost jest to oświadczenie, w którym informujemy np. firmę telekomunikacyjną że rozwiązujemy umowę. Istotne jest to, że umowa rozwiąże się z upływem okresu wypowiedzenia, czyli jest to czas między złożeniem wypowiedzenia a zakończeniem jej obowiązywania. Rozwiązanie bez wypowiedzenia ma miejsce zazwyczaj, gdy są spełnione przesłanki z umowy, np. zaprzestanie świadczenia usługi.

Wypowiedzenie umowy telekomunikacyjnej powinno zawierać nasze dane, czyli imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz opcjonalnie numer klienta (jeśli jest). Dalej powinna zostać wskazana nazwa firmy telekomunikacyjnej wraz z jej adresem. Możemy pismo zatytułować „Wypowiedzenie umowy”. Pod tytułem należy napisać oświadczenie o wypowiedzeniu umowy. Może ono przybrać formę (przykład): Wypowiadam umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych z dnia 02.01.2018r. z upływem okresu wypowiedzenia. Pismo należy bezwzględnie podpisać własnoręcznie i wysłać na adres firmy telekomunikacyjnej. Najlepiej listem poleconym, bo jest on rejestrowany i mamy pewność że pismo dotarło do adresata. Czasami niektóre firmy dają możliwość wypowiedzenia umowy za pomocą poczty elektronicznej lub specjalnego formularza online.

wypowiedzenie umowy cyfrowego polsatu orange wypowiedzenie umowy netia wypowiedzenie umowy wypowiedzenie umowy cyfrowy polsat wypowiedzenie umowy netia wypowiedzenie umowy t mobile wypowiedzenie umowy upc wypowiedzenie umowy polsat wypowiedzenie umowy internet wypowiedzenie umowy orange wzór wypowiedzenie umowy plus wzór wypowiedzenia umowy o świadczenie usług play wypowiedzenie umowy wypowiedzenie umowy internet wzór

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj