Oczekiwania w zakresie obsługi klienta są niezmiennie wysokie, a lojalność klientów spada z powodu konkurencji, złej obsługi klienta i łatwości zmiany dostawcy. W przypadku tego trendu ważne jest, aby spojrzeć na wszystkie działy w firmie, aby zobaczyć, gdzie można podnieść jakość obsługi i jak edukować pracowników call center, aby przyniosło to pożądane owoce.

Jak uczynić szkolenia dla call center bardziej angażującymi?

Nikt nie lubi słuchać monotonnych wykładów i prezentacji. Są nudne, a co gorsza – w ten sposób naprawdę nie przechowujemy zbyt wielu informacji. Jeśli w ten sposób chcesz edukować swoich pracowników call center, będą się nudzić i niczego się nie nauczą. Cały system contant center na tym ucierpi, a wraz z nim – Twoja firma. Dlatego koniecznie upewnij się, że szkolenie, które planujesz będzie:

  • angażujące,
  • zróżnicowane,
  • interesujące.

Na przykład odgrywanie ról może być świetnym sposobem na szkolenie pracowników, zwłaszcza tych nowych. Aby uczynić to jeszcze bardziej interaktywnym i realistycznym ćwiczeniem, możesz użyć zapytań rzeczywistych klientów. Jeśli korzystasz z systemów takich jak Genesys Cloud z opcją nagrywania rozmów, można to zrobić dość łatwo. To świetny sposób na przećwiczenie obsługi prawdziwych połączeń, gdy używasz rzeczywistych klientów i ich problemów, dlatego warto wejść na Cludo.pl i mocniej zainteresować się tematem, aby cały zespół był jak najlepiej przygotowany do obsługi połączeń na żywo.

Poproś pracowników o opinie na temat szkolenia

Najlepszym sposobem na poprawę wydajności pracowników jest zapytanie pracowników, czego potrzebują. Są na pierwszej linii frontu i mają do czynienia z klientami, więc wiedzą najlepiej. Posłuchaj ich i zapewnij im to, czego im brakuje. Zachęcanie pracowników do zabierania głosu i omawiania problemów zawsze pomoże, jeśli kierownictwo jest chętne do słuchania. Współpraca jest kluczem do zapewnienia jak najlepszej obsługi klienta, bo przyczynia się do stworzenia naprawdę udanego zespołu i środowiska pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj