Prowadzenie firmy niestety pochłania mnóstwo czasu, którego najzwyczajniej nie można marnować, jeśli chce się prowadzić jeszcze życie rodzinne czy towarzyskie.

Jedną z czasochłonnych funkcji małej firmy jest wszystko co związane z pojęciem siedziby.

Dlatego wirtualne biura cieszą się dużym zainteresowaniem, szczególnie w miastach, w których zatrudnienie osoby do pracy w sekretariacie to duży koszt.

Wirtualne biuro – dla kogo się sprawdzi ?

Wirtualne biuro jest przede wszystkim dla tych przedsiębiorców, którzy chcą mieć święty spokój z obsługą sekretariatu. Są to zazwyczaj firmy, które w definicjach rządowych znajdują się w segmencie mikro, ale na tle innych firm mikro wyróżniają się.

Pamiętajmy, że działalność gospodarczą ma w Polsce zgłoszoną masa osób. Może to być nawet przykładowa szwaczka, która cały dzień przebywa w miejscu swojego zamieszkania i szyje.

Szwaczka nie będzie mieć problemu, jeśli raz na tydzień przyjdzie do niej listonosz i wręczy jakiś list dla jej działalności gospodarczej.

Wspomniana szwaczka ma jedynie kontrahentów wśród osób fizycznych, którzy nie wymagają faktur i jednocześnie i tak wiedzą, gdzie szwaczka mieszka.

Inna sytuacja jest wtedy, gdy firma ma kontrahentów b2b i nadal jest to działalność gospodarcza.

Kontrahenci biznesowi wymagają faktur z adresem siedziby, więc jeśli wirtualne biuro stanowi adres siedziby firmy i jednocześnie kosztuje 45 zł to ciężko byłoby odmówić sobie wykupienia takiej usługi. Zamiast adresu zamieszkania, osoba prowadząca działalność gospodarczą podaje adres np. Aleje Jerozolimskie 85 lokal 21, Warszawa a adres zamieszkania pozostaje ukryty przed kontrahentami. Bardzo też prawdopodobne, że działając w segmencie b2b któryś z kontrahentów prędzej czy później na adres siedziby naszej firmy wyśle coś kurierem.

W naszym mieszkaniu może nikogo nie być a wirtualne biuro jest czynne w dni powszednie w typowych godzinach pracy biur, firm czy urzędów.

Każdej firmie może przytrafić się także kontrola skarbowa. Lepiej odbywać ją w wirtualnym biurze niż we własnym mieszkaniu.

Dodatkowo, jeśli zamiast działalności gospodarczej chcemy założyć spółkę celową, fundację czy stowarzyszenie to praktycznie jest koniecznością, żeby oddzielić majątek spółki i innego podmiotu rejestrowanego w KRS od majątku prywatnego.

Spółkę zakłada się przecież po to, by w przypadku niepowodzenia mogła zbankrutować i w tym właśnie przypadku raczej nie chcielibyśmy mieć we własnym domu komornika, albo syndyka masy upadłościowej i nie chcielibyśmy się z tymi osobami wykłócać o każdy przedmiot z mieszkania czy on jest nasz prywatny czy należy do spółki. Po to właśnie funkcjonują wirtualne biura.

Wirtualne biuro – co się w nim znajduje ?

Szanujące się wirtualne biura to zaawansowane podmioty gospodarcze, działające w zorganizowany i przemyślany sposób. Przykładowo firma VSL-System prowadząca wirtualne biura w Warszawie nabywa nieruchomości na własność i dopiero takie nieruchomości oferuje jako wirtualne biura. Pod adresami jej wirtualnych biur znajduje się tak zwany wirtualny sekretariat oraz sale do spotkań. Wirtualny sekretariat jest bardzo ważnym elementem, gdyż decyduje o tym, że wirtualne biuro jest czynne, co bardzo przydaje się, gdy pod adres wirtualny udaje się urzędnik z urzędu skarbowego. W przypadku, gdyby taki urzędnik zastał zamknięty lokal to miałby podstawę do wykreślenia jakiejś firmy z rejestru VAT. Wirtualny sekretariat to więc prawdziwi ludzie i prawdziwa obsługa firm pod adresem wirtualnego biura, która polega nie tylko na odbieraniu korespondencji i paczek kurierskich, ale na stałym utrzymywaniu kontaktu, albo z przedsiębiorcą, albo z zarządem spółki, w zależności od konstrukcji prawnej podmiotu gospodarczego.

Sprawdź sam wirtualne adresy z oferty VSL-System wybierając się w Warszawie na Aleje Jerozolimskie 85 lokal 21 lub ul. Mazowiecką 11 lokal 49 aby zobaczyć co oferują wirtualne biura w Warszawie lub od razu skorzystaj próbnie z sal do spotkań położonych pod tymi adresami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj